احکام بهائی 2 : حد سارق در بهائیت

شنبه, 03 آبان 1399 05:44 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران :  جناب بهاء می گوید: قد کتب علی السارق النفی و الحبس و فی الثالث فاجعلوا فی جبینه علامة یعرف بها لئلا تقبله مدن الله و دیاره ایاکم ان تاخذکم الرأفة فی دین الله اعملوا ما امرتم به من لدن مشفق رحیم- نوشته شده است برای سارق در مرتبه اول نفی بلد کردن و در مرتبه دوم زندانی نمودن و در مرتبه سوم لازمست در پیشانی او علامتی گذاشت تا همه بشناسند و مدینه های خدا او را نپذیرند، و مبادا به حال او رافت و رفقت نمائید، و آنچه را که ماموریت دارید انجام بدهید.

باید متوجه شد که نفی بلد و تبعید کردن بسا به نفع سارق تمام شده و موجبات فعالیت و خیانت کاری عمیق او را در یک محیط ناشناس و ساکتی فراهم می آورد.

و همچنین است زندان، زیرا شخصی که در زندگی خود هدفی نداشته و به جز چپاول و جمع پول و بدست آوردن مال و تامین عیش و نوش خود مقصدی ندارد، از زندانی شدن و محبوسیتی که موجب آسایش فکر  و تامین معاش و انس با همکاران خود می باشد، چه باکی خواهد داشت.

و اما  علامت پیشانی، آن هم به جز تثبیت دزدی و تسجیل سارق بودن و وا داشتن بر ادامه این عمل قبیح نتیجه نخواهد داشت. و در ضمن ممکن است به شهر نرفته و در بین راه به راهزنی روی آورد. اما حکمی که در اسلام است اگر به خوبی و در ملأ عام به اجرا در آید باعث می شود که دیگر در آن منطقه دزدی صورت نگیرد. چون آنکس که درونش پاک نشده و بردن اموال دیگران را در ذهن دارد دیگر دستی ندارد که دزدی کند، و دیگران که هنوز به این کار آلوده نشده اند با دیدن انگشتان قطع شده دزد دیگر فکر این عمل را از ذهن خود بیرون می آورند.

اما برگردیم به جامعه امروز ما ، به نظر شما کاربران محترم احکام سارق از نظر بهائیت در جامعه فعلی امروز ما یعنی در قرن بیست آیا میتواند جایگاهی داشته باشد ، و اساسا قابل اجراست و بر فرض اینکه بهائیت بخواهد حتی در بین پیروان خود این احکام را اجرا نماید افکار عمومی دنیا چنین اجازه ای را به این فرقه میدهد ؟

خواندن 35 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی